KOPP MED FAT, porslin, Sèvres-liknande märke, 1800-tal.
Blå glasyr med gulddekor av franska liljan. På koppen handmålat porträtt av Isabeau de Bavière, i botten av fatet initialerna DB. Höjd kopp 7,5 cm. Diameter fat 14,5 cm.
Slitage. Glasyrmistor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.