ARNE JACOBSEN, karmstolar, 4 st, "Sjuan", Fritz Hansen, daterade 1994.

Skiktlimmad bok med svart textilklädsel. Förkromade stålben. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 43 cm.

Smärre slitage. Mindre tryckmärken i stoppning. Någon fläck.

Utropspris
4 000 SEK