SVEN MARKELIUS

Stolar, 12 st, "Orkesterstolen", 1900-talets mitt.

Betsad björk. Stapelbara. Sitthöjd ca 47 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Torrsprickor. Fläckar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 200
    229 EUR
    271 USD

    Budhistorik (11 bud)
    5A13 okt 16:362200SEK
    613 okt 16:362000SEK
    5A13 okt 16:351900SEK