MARKKU SALO, SKULPTUR och VAS i glas, signerade Markku Salo Nuutajärvi.
"Torso". Sandblästrat glas. Vasens höjd 14,5 cm. Skulpturen inkl ställ, höjd 26 cm. Skulpturen även daterad 2007.
Obetydligt ytslitage.