MARTIN WICKSTRÖM, objekt, bemålat trä, 90-watts kompaktlysrör, Signerad Martin Wickström och daterad 1990 a tergo.

"Nils H." Längd ca 205 cm.

Martin Wickström är aktuell med utställningen "Paradiso (Out Of The Red)" på Galerie Forsblom i Stockholm t.o.m. 11 februari.

Konditionsrapport

Slitage.

Martin Wickström, Daniel Birnbaum mfl, "Martin Wickström", 1999, jämför bild sid 58, 63, 68.
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Louise Wrede

    Louise Wrede
    Specialist samtida konst

    louise.wrede@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss