MARTIN WICKSTRÖM

Objekt, bemålat trä, 90-watts kompaktlysrör, Signerad Martin Wickström och daterad 1990 a tergo.

"Nils H." Längd ca 205 cm.

Martin Wickström är aktuell med utställningen "Paradiso (Out Of The Red)" på Galerie Forsblom i Stockholm t.o.m. 11 februari.

Konditionsrapport

Slitage.

Martin Wickström, Daniel Birnbaum mfl, "Martin Wickström", 1999, jämför bild sid 58, 63, 68.
Följerätt
Ja

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Louise Wrede

Louise Wrede
Specialist samtida konst

louise.wrede@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    10 501
    1 059 EUR
    1 327 USD

    Budhistorik (15 bud)
    5A10 feb 15:5110501SEK
    410 feb 15:5110001SEK
    5A10 feb 15:509201SEK
    Acceptpris på 4 200 SEK uppnåddes