BARDISK samt HYLLA, engelsk stil, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.

Betsade. Baren med mässingslist samt med skiva av svart laminat. Båda brickmärkta. Hyllans bredd 87, djup 15, höjd 94 cm. Barens längd 137, bredd 74, höjd 102 cm.

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Skivan på baren med märken/skador.

Utropspris
3 000 SEK