SLAGLÅSPISTOL, 1800-tal,

SLAGLÅSPISTOL, 1800-tal,

Mörkbonad stock med mässingsbeslag. Märkt otydlig numrering 390(?) samt kolv märkt med flottans kassationsstämpel. Längd 41 cm.

Slitage. Torrsprickor. Skador. Ej funktionstestad. Kompletterad.

Utropspris
1 500 SEK