Stomme av mässing. Behängd med prismor. Fö fyra ljus. Två ljuspunkter. Höjd 85 cm
Omarbetad. Prismor saknas. Slitage. Nagg. Delvis senare prismor. Senare elektrifierad. Ej funktionstestad/ ny el behövs.