SLAGLÅSGEVÄR, Norrtälje faktori, m/1815-45, stämplad 1836,

Märkt NT under krona, Nummermärkt med 513, märkt 1836 i trästocken. Omarbetad från flintlås. Längd totalt ca 146 cm.

Slitage. Kompletterad. Ej funktionstestad. Skador. Renoverad.

Utropspris
3 000 SEK