MATBORD OCH SEX STOLAR, renässans-stil, 1900-talets första hälft.

Ek, skuren och svarvad dekor. Bordets längd 150, bredd 75, höjd 75 cm. Stolarnas sitthöjd ca 48, total höjd 96 cm (vardera).

Slitage. Repor. Märken. Smärre avslag.

Utropspris
4 000 SEK