KRYDDSKRIN

Trä, västergötland, 1700-tal.

Karvsnittdekor. Skjutlock med invändiga fack. Längd 27 cm, bredd 22 cm, höjd 8,5 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Sprickor. Ställvis skadedjursangripet. Mindre skada på botten. Lagningar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - P1

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 550
    161 EUR
    190 USD

    Budhistorik (10 bud)
    515 okt 14:431550SEK
    615 okt 14:421450SEK
    5A15 okt 14:421420SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes