SEKRETÄR, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft

Fanerad med land annat mahogny. Snedklaff med bakomvarande inredning. Dekor av intarsia. Bredd ca 85, djup ca 47, höjd ca 97 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fanerskador. Blekt. En lådknopp saknas.

Utropspris
2 500 SEK