PRINS EUGEN, ytterfoder, fyra stycken, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg. 1900-talets andra
Vitglaserade samt med fasetterad form. Märkta undertill. Höjd ca 13 respektive 19 cm.
Slitage.