SKÅP, 1942.

SKÅP, 1942.

Fanerat med jakaranda. Dekor av intarsia. Dörrpar med bakomliggande lådor samt lucka. Sex lådor. Beslag av mässing. Utfört av lärling 1942. Bredd 100, djup 40, höjd 144 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Ställvis blekt. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK