MÅLAD TEXTIL, ca 236 x 295 cm, sannolikt Sverige, 1900-talets förra hälft.

Efterliknande en antik tapisserie. Romantiskt antikiserande par i landskap. Bård med frukter och kartuscher. Fyra ihopsydda våder.

Något slitage, smutsig, fläckar, smärre skador. Någon fuktlukt.

Utropspris
3 000 SEK