THERESIA HVORSLEV, ett par örhängen samt en ring, 18K guld.
Ring med genombruten dekor. Signerad 'Theresia', för Alton, Falköping, 1979. Storlek 18/56.5. Örhängen, ett par med genombruten dekor, 18K guld, ej stämplade. Längd ca 1.5 cm. Totalvikt (exl en plupp) ca 7.8 g.
En plupp är silver. Bruksslitage.