Silver, innerboett i silver, ankargång, ca 1928, total vikt 74 g.
Caliber 40.6L T1, Serienr 6938952, Boettnr 7846898
Slitage. Smärre bucklor. Fungerade vid testtillfället, funktion garanteras ej. Servicebehov.