OKÄND KONSTNÄR

Miniatyrporträtt, gouache på ben, 1800-tal.

Föreställande Mrs Sarah Siddons, en brittisk skådespelare, efter en porträtt av Thomas Gainsborough, 1785. Signerad möjligtvis 'Allaud'. Höjd med ramen ca 17 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ramen.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V15

Kontakta ansvarig katalogiserare

Joan Lowther

Joan Lowther

+46-708 216472
joan.lowther@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    400
    41 EUR
    49 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    316 okt 13:35400SEK
    216 okt 07:07350SEK
    115 okt 22:08300SEK