KARL ERIK EKSELIUS, FÅTÖLJER, ett par, "Mondo", JOC Möbler, Vetlanda, 1900-talets andra hälft.

Stomme av borstad aluminium. Fast stoppad rygg och sits, klädda armlän. Sitthöjd 45 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Skruv, infästning till armlän saknas. Fläckar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Caroline Lindahl

    Caroline Lindahl
    Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

    caroline.lindahl@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss