LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA, modell 61-100, Orno, 1900-talets mitt.
Perforerad mässingsskärm. Skärmens diameter ca 43 cm
Ej funktionstestad. Slitage. Omarbetad. Retusch. Skyddskupan skadad. Delar saknas.
Stockmann- Orno catalogue - 1957, 50