TOALETTBORD,enligt uppgift från Australien, 1900-talets första hälft.

Stomme i betsat trä. Uppsats med spegel och lådor. Framskjutande underdel med fyra lådor. Längd 106 cm. Bredd 44 cm. Höjd 192 cm. (78 cm).

Märken. Slitage. Dekorbortfall uppe på spegelramen. Senare dragknoppar på lådorna

Utropspris
2 000 SEK