MARIAN GARABINSKI, hyllsystem, 4 delar, IKEA, 1960-tal.
Ek. Två hylldelar med flyttbara hyllplan. Bredd 110, djup 28, höjd 108 respektive 138 cm. En underdel med lådor och en med lådor och skåp. Bredd 110, djup 40, höjd 40 respektive 70 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fläckar. Repor. Blekt.