ÖRHÄNGEN,med briljantslipade diamanter totalt ca 0.30 ct, troligvis MPC, Michael Persson Carling, Göteborg, 2000-tal.

18K guld och silver. Diamanter ca H-I/SI. Diameter 1 cm. Vikt 4,9 gram.

Slitage.

Utropspris
6 000 SEK