Nystilar

(Sverige)
Nystilar
(Sverige)

SPEGEL med KOSOLBORD, 1800-talets slut.

Bronserade. Spegel med genombrutet krön. Konsolbord med lös marmorskiva. Spegeln ca 165 x 67 cm. Bordets bredd ca 60, djup ca 32, höjd ca 75 cm. Bord och spegel sannolikt ej från början sammanhörande.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Slitage. Nagg. Sprickor. Renoverad.

Utropspris
2 500 SEK