SERGIO BUSTAMANTE, skulptur, mässing och koppar, omkring 1970.
Löst monterad kakadua. Ej signerad. Totalhöjd ca 75 (Fågelns höjd ca 50 cm).
Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.