LJUSKRONA, omkring 1900. Höjd ca 98 cm.

Stomme av metall. Behängd med olikslipade prismor bland annat i form av blommor. Droppformade glaskupor med slipad dekor. Diameter ca 35 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Färgbortfall. Ej funktionstestad. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK