PARTI, tre delar, emaljerat silver samtemalj på koppar. Kina, 1900-talets första hälft.

Bestående av:
Pagod, emalj på silver, höjd 19 cm.
Två små fat, diameter 7,5 cm.
Pinnar, längd 23,5 cm.

Slitage, repor, dekorbortfall på pagoda.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

337. Lars Lerin, Utan titel.
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
Budhistorik
120 000

ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK