GOLVUR, troligen T Kluge, Stockholm, 1930-tal.

Fanerat med olika träslag. Dekor av urna och voluter. Med pendel och lod. Bredd 47 cm, djup 22 cm, höjd 193 cm.

Slitage. Sprickor. Märken och smärre repor. Ej funktionstestat.

Utropspris
2 000 SEK