NANNY STILL, TILLBRINGARE SAMT DRICKSGLAS, 6 st, "Harlekiini", Riihimäen Lasi, 1950-60-tal.
Tillbringare 1743 och glas 1061 turkost glas. Tillbringarens höjd 36 cm. Glashöjd 14,5 cm.
Smärre slitage. Smärre tillverkningsdefekt i dricksglas.