Rosa lackerade metallstommar. Sitthöjd ca 46, höjd ca 80 cm (vardera).
Slitage, i synnerhet några av sitsarnas trådar något lösa. Smärre repor. Bortfall av plast/repskydd på medarna mot golvet.