Design
972476

STOLAR, ett par, "Fly Line" by CMP-padova Italy, 1900-talets andra hälft. etikettmärkta.

Rosa lackerade metallstommar. Sitthöjd ca 46, höjd ca 80 cm (vardera).

Slitage, i synnerhet några av sitsarnas trådar något lösa. Smärre repor. Bortfall av plast/repskydd på medarna mot golvet.

Utropspris
2 000 SEK