Olika modeller, bl.a. hel-/halvblond samt riflet, bestående av:
11 förrättstallrikar, nr 1086.
1 skål, nr 708.
1 skål, nr 1105.
6 fat, nr 572
6 fat, nr 571 (två med kantnaggar).
6 djupa fat, nr 565
1 bricka, nr 1195
2 skålar, nr 624.
1 skål, nr 2302 (av andrahandssortering).
1 uppläggningsskål, nr 1061.
1 terrin med lock, nr 622.
1 mindre fat, nr 552.
1 oval skål på fot, nr 1177
1 salt och pepparkar.
Smärre slitage, fåtal med naggar.