8 ST SIGNERADE SERIEBÖCKER AV TOVE JANSSON "Mumintrollet" Utgivna av Schildts 1989-1994.

Nr 1.
Mumintrollet
Muminfamiljen.
Den ensliga ön.
Nr 2.
Familjen lever högt.
Den farliga vintern.
Låtsaslek.
Nr 3.
Att bygga ett hus.
Vi börjar ett nytt liv.
Vi bor i en djungel.
Nr 4.
Mumintrollet bli förälskat,
Mumintrollet och marsinnevånarna,
Muminfamiljen och havet.
Nr 5.
Mumin i vilda västern
Snorkförken i Rowco.
Mumin bli social.
Nr 6.
Föreningsliv-och-
Den gyllene svansen.
Nr 7.
Mumin till sjöss
Mumin och kometen.
Nr .
Muminvinter och Klått-djurets frieri.

Obetydligt ytslitage. Bok nr 7 med fuktskada

Utropspris
2 000 SEK