Atelier Borgila

(Sverige)
Atelier Borgila
(Sverige)

BORGILA, sockerskrin och sockertång av sterlingsilver, Stockholm 1952. Vikt ca 425 gram.

Lockknopp med dekor av blad och knoppar. Invändigt förgyllt. Höjd ca 11, längd ca 10 cm.

Obeydligt slitage.

Utropspris
3 000 SEK