OLOF RUDBECK D.Y., efter, BÖCKER, 2 volymer & PORTFÖLJ, , 1985, Numrerade 574/1499.

Utgiven av René Coeckelberghs Editioner. "Portföljen", "Fogelboken" och Fogelboken kommentardel". Alla med guldpräglade klotband med tillhörande kassett. I portföljen ingår 14 litografier av något varierande storlek. Portföljens storlek 92x64 cm.

Kassetterna med slitage. Ursprungligen med 35 litografier.

Utropspris
3 500 SEK