Utgiven av René Coeckelberghs Editioner. "Portföljen", "Fogelboken" och Fogelboken kommentardel". Alla med guldpräglade klotband med tillhörande kassett. I portföljen ingår 14 litografier av något varierande storlek. Portföljens storlek 92x64 cm.
Kassetterna med slitage. Ursprungligen med 35 litografier.