Bergkristall ca 26.30 ct. Hänget stämplat Stigbert, hänget och kedjan stämplade Engelbert, Stockholm, 1944, 18K guld. Hängetshöjd (ink öglan) ca 5 cm. Kedja, stavlänkar. Längd ca 57.5 cm. Totalvikt ca 18.6 g.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.