SERVISDELAR

78 delar, flintgods, "Arona", Rörstrand, i produktion 1902-1910.

Tallrikar med åtta sidor. Tryckt dekor i blått. 28 mattallrikar, 14 djupa tallrikar, 14 förättstallrikar, elva assietter, tio uppläggningsfat samt terrin på fat. Terrinens längd ca 37 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Missfärgningar. Ca sex delar med nagg. Ca 18 delar med spricka/sprickor. En del med skadad kant.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss