SERVISDELAR, 78 delar, flintgods, "Arona", Rörstrand, i produktion 1902-1910.

Tallrikar med åtta sidor. Tryckt dekor i blått. 28 mattallrikar, 14 djupa tallrikar, 14 förättstallrikar, elva assietter, tio uppläggningsfat samt terrin på fat. Terrinens längd ca 37 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Missfärgningar. Ca sex delar med nagg. Ca 18 delar med spricka/sprickor. En del med skadad kant.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Magdalena  Wiberg

Göteborg

Magdalena Wiberg
Värderare (vikarie)

magdalena.wiberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss