BORDSLAMPOR, 2 st snarlika, Tilgmans Keramik, 1900-talets andra del.
Dekor av blommor. Höjd 44 cm.
Den ena foten ej tillhörande. Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad. Monteringen med skada.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10