Liggande dam på dagbädd med örnhuvuden. Lös på sockel. Cirka längd 76, bredd 25, tot höjd inkl sockel 63 cm.
Lagning(tass). Spricka. Fläckar. Senare bemålad. Nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10