HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1900-talets tredje kvartal.

Stomme i mässing med tre ljuspunkter. Skärm i läder. Etikettmärkt. Skärmens diameter 45 cm, höjd exkl. sladd 88 cm.

Ställvis anlupen. Smärre slitage och märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK