BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Supercirkel", Bruno Mathsson International. 1900-talets andra hälft

Skivan fanerad med masurbjörk. På spännben av metall. Märkt undertill. Diameter ca 120, höjd ca 70 cm.

Utropspris
3 000 SEK