Mörkbestad ek, profilerat krön med skuren dekor, två dörrar med flankerande kolonnetter, nedtill 2 lådor, kulfötter, längd 184, bredd 72, höjd 198 cm Nyckel finns.
Slitage. Skador. Repor. Nagg. Märken. Fläckar. Torrsprickor. Skadade beslag.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10