MAT- och KAFFESERVIS, 66 delar. "Musselmalet", Royal Copenhagen.

Bestående av:
12 tallrikar, nr 1084 (en med nagg).
12 djupa fat, nr 1079.
12 assietter, nr 1087 (2 av andrahandssortering, en med nagg).
1 ovalt fat, nr 1115.
1 ovalt skål, nr 1177 (av andrahandssortering).
1 såsbåt, nr 1105.
1 större skål, nr 1061.
1 skål, nr 1020, (av andrahandsortering).
1 ovalt serveringsfat, nr 1149 (tillverkningsdefekt, oglaserad underssida).
2 mindre ovala serveringsfat, nr 1147 (av andrahandssortering, tillverkningsdefekter.
1 skål på fot, nr 1023
2 koppar med fat, nr 1130 (av andrahandssortering).
13 koppar med fat, nr 1035 (ett fat med kantsprickor, ett fat med smärre fotringsnagg, en kopp med kantspricka, två koppar av andrahandssortering).
1 sockerskål, nr 1112
1 gräddkanna, nr 1032 (smärre nagg).
2 små fat, nr 1004.
1 serveringsskål, nr 1015.
1 kanna med lock, nr 1202.

Slitage, smuts, några av andrahandssortering, några med naggar, några med sprickor. Några med tillverkningsdefekter.

Utropspris
10 000 SEK