BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sekelskiftet 1900.

Kvadratisk bas på kulfötter. Räfflad pelare. Oljehus av glas. Glas kupa. Höjd 68 cm.

Några bucklor. Repor. Lagat fäste.

Utropspris
2 000 SEK