Titan, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk i borstad titan, viklås, cert. daterat 15/07/14, box, kartong.
Caliber SW 500, Referensnr 7683, Boettnr 34-07787
Bruksslitage med repor på bakboetten. Fungerade vid testtilfället, funktion garanteras ej.