ILMARI TAPIOVAARA

Stolar, 4 st samt pallar, 2 st, Fanett, Edsbyverken, 1900-talets andra hälft.

Målade. Stolar med spjälad rygg. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 42-43 cm. Pallarnas höjd ca 44 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Senare målning. Repor. Märken.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    4 000
    415 EUR
    490 USD

    Budhistorik (19 bud)
    420 okt 13:304000SEK
    516 okt 13:543800SEK
    216 okt 13:513600SEK