TESERVIS, 7 delar, Staffordshire porslin, silverarbete av troligen William Comyns, London, England, 1894.

Porslin med gulddekor, pålagd genombruten dekor av silver. Bestående av tekanna, vattenkanna, gräddkanna, mjölkkanna samt tre koppar. Kannans höjd 17,5 cm.

Samtliga kannor med stjärn- och hårsprickor i botten. Smärre skador på silvret. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK