BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Målad. Tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 92, djup 45, höjd 86 cm.

Slitage. Senare målning. Renoverad. Kompletterad med bl a senare ben och lister. Senare beslag. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK