LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA modell 2062, Orno
Aluminium, perforerad skärm. Mässingsfot beklädd med svart plastband. Tillverkarens stämpel Orno. Höjd 140 cm.
Slitage. Repor.
Stockmann valaisinluettelo 1951, 4