SVEN PALMQVIST, skål, Ravenna, Orrefors 1969.
Fyrsidig med dekor av rutor i rött och blått. Signerad ORREFORS Ravenna 4321 Sven Palmqvist. Längd 16, bredd 16,5, höjd 8 cm.
Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10