BRODERAT TEXTILFRAGMENT, Europa 1700-tal, ca 55,5 x 83,5 cm (med ram 60,5 x 87 cm).

Mönstervävt benvitt siden med polykroma broderier och applikationer av blommor, fåglar, frukter och del av vas. Senare ram.

Ej examinerad ur ram. Beskuren, slitage, fläckar, skador, hål.

Utropspris
3 000 SEK